oliver
beneš

Očima krajinářského fotografa

Průhonický park

Zatímco přes den se to v Průhonickém parku hemží turisty ze všech stran, ráno a večer vše utichne a najednou se vše promění v úplně jiný svět

O galerii

 V Průhonicích bydlím celý svůj život a k parku jsem si postupně vypěstoval vlastní vztah. Jakožto krajinář jsem se ale nikdy nespokojil s běžným polední světlem a vyhledával jsem podmínky, které mně samotnému přišly zajímavé a nevšední.

Galerie představuje výběr nejlepších fotografií, který jsem tvořil v průběhu let 2018 – 2021 jako poslední soubor v rámci mé krajinářské tvorby, než jsem se začal naplno věnovat svatební a komerční fotografii. Soubor byl také prezentovaný v rámci autorské výstavy v Galerii natura. Nejedná se o fotomontáže, ani přeupravené fotografie, vše co vidíte bylo reálně zachyceno.

Za celou prací stojí nespočet brzkých vstávání a sledování počasí, čekání na správné podmínky, stovky nachozených kilometrů a hledání kompozic na stezkách i mimo ně. Výstava ukazuje, jak hodně ovlivňuje atmosféru parku čas i roční období, a že skrytou krásu lze objevit i mimo běžnou sezónu. Od jarních prvních paprsků dopadajících na květy rododendronů, po zamlžené louky během podzimních ran až k zimním zasněženým stromům a zledovatělým vodopádům. 

Pokud Vás galerie zaujala, možná si rádi prohlédnete i galerii noční oblohy a krajiny 🙂

Galerie se načte do 4 vteřin

cs_CZ