oliver
beneš

kdo jsem

Váš fotograf

Ahoj, dobrý den, jmenuji se Oliver a jsem fotograf z Průhonic

Mám vystudovanou fotografickou střední školu, po které jsem přešel na volnou nohu bez dalšího studia. Tehdy jsem se rozhodl, že chci místo teorie hlavně praxi. Přes astrofotografii a krajinářskou fotografii, díky kterým jsem dvakrát získal ocenění i v Czech Press Photo, jsem se postupně dostal k fotografování lidí a životních událostí s nimi spojenými.

Označil bych se jako naprostý nadšenec do fotografie a světla. Fotografie pro mě není jenom práce, pro kterou vydám minimální úsilí, tvoří velkou část mě samotného a dávám do ní naprosté maximum. Miluji poznávat nové lidi, zachycovat jejich příběhy a emoce a s tím i spojené cestování a poznávání nových míst.

Ve všem se snažím najít něco pěkného a zachytit to v tom nejlepším možném světle, fotografie mi také umožňuje zhmotnit vlastní představu v něco skutečného. Zároveň věřím v její nadčasovou hodnotu a schopnost uchovat důležité vzpomínky a tváře navěky. U svateb proto pracuji převážně dokumentárním stylem se zásahem pouze tam, kde to je nezbytně nutné. Snažím se o osobní, uvolněný a přátelský přístup. Jen tehdy, když se uvolníte a odhodíte veškeré zábrany, nafotíme upřímný, nefalšovaný úsměv. Jsem nadšený, když vám fotografie dělají radost a to je jeden z motorů, který mě žene vpřed.

Svůj styl bych označil jako moderní, kreativně – dokumentární, s reálnou barevností a čistou, lehkou úpravou. Uvědomuji si, jaká zodpovědnost a zároveň pocta je možnost dokumentovat něčí životní příběh a proto udělám maximum, abyste byli spokojení. Těším se na naše setkání, až vás lépe poznám.

milá 

milá slova

slova

cs_CZ