O MNĚ

Vítám mám na svém webu. K fotografování jsem se dostal takřka omylem, rodičům jsem kradl rodinný kompakt a postupně jsem se prokousával přes různé tlačítka až ke kouzelnému ‚M‘, na které fotím doteď. Nyní mám za sebou stovky hodin stále pokračujícího samostudia a odbornou střední školu. Jaký je tedy můj příběh?

Jednu noc jsem prostě ze zvědavosti namířil fotoaparát směrem k nebi. Bylo to sice v Praze a svítil měsíc, takže se na displeji kompaktu objevil jenom velký, oranžový flek, ale jedna bílá tečka tam přece jenom byla. Druhou noc jsem už běžel na pole za domovem a pak znovu a znovu, začal jsem se vzdělávat ze všech dostupných zdrojů a postupně jezdit dále od města a světelného smogu. Brzo se tak z nočního focení stala závislost a já jsem tomu naprosto propadl. Částečně za tyto zkušenosti ale vděčím svému úžasnému otci, který byl ochotný se mnou první celonoční výjezdy podnikat. 

Protože astrofotograf je v přirozeném kontaktu s východy a západy slunce, netrvalo to dlouho a stal se ze mě aktivní krajinář, oba žánry se v mnoha ohledech velmi prolínají. Postupně jsem procestoval české i zahraniční hory a vyfotografoval noční oblohu od jižního moře i z vrcholků Alp, dva snímky jsem dokonce dostal i do Czech Press Photo. Příroda ze mě ale udělala nejen jejího milovníka, ale také tak trošku samotáře, a tak byl čas tuto introvertní bublinu propíchnout.

Začal jsem fotografovat drobné akce a nakonec jsem se dostal na svojí první svatbu. Předešlé zkušenosti jsem ale skvěle dokázal uplatnit. Z focení krajiny jsem se naučil nejen komponovat snímky, ale hlavně být trpělivý a pracovat s okolím. Díky technické náročnosti astrofotografie zase ovládám fotoaparát téměř naslepo. Nyní už se již třetím rokem plně věnuji fotografování svateb a neustále se snažím posouvat hranice a zlepšovat se v tom, co dělám.

Svatba není o počtu lidí nebo o tom, kolik stály nevěstiny šaty. Je to o atmosféře místa, o emocích, o lidech samotných. Dobrý fotograf se naučí tyto komponenty vnímat a zachytit je. Já se snažím spojit emotivní dokument společně s kreativitou a  technickou dokonalostí, kterou dnešní doba umožňuje a vytvořit tak váš jedinečný svatební příběh, který vás vrátí v čase.

Tolik o mně a mé tvorbě.

Teď to je o Vás
Scroll to Top