O MNĚ

Pokud jste se někdy při raním výstupu v horách střetli s mladě vypadajícím, od hlavy až k patě naloženým turistou s kalhotami od bahna, vrabčím hnízdem na hlavě a úsměvem na rtech který míří opačným směrem, pravděpodobně jsme se už viděli.

Vítám Vás na mém skromném webu.
K fotografování jsem se dostal takřka omylem, rodičům jsem kradl rodinný kompakt a cvakal na dovolených. Postupně jsem se prokousával přes různé tlačítka a dostal jsem se z automatu až ke kouzelnému 'M' na které fotím doteď

První zdánlivý pokus o sofistikované focení byl v mých 14 letech. Tehdy jsem prostě v noci postavil fotoaparát na stativ a intuitivně ho namířil na nebe. Svítil měsíc, byl jsem v Praze a výslednáPostupně jsem začal fotit i východy a západy slunce a naprosto jsem tomu propadl. To má sice nesporné výhody, zejména tu že má člověk možnost vidět ten nespočet nádherných východů a západů slunce, ale i nevýhody, a předevšim tu, že zbylých 15 hodin denně naříkáte a čekáte až ten čas zase přijde. fotka vypadala jako jeden velký oranžový flek. Po zazoomování se tam ale objevila jedná bílá tečka a druhý den jsem už běžel fotit znovu. O chvíli později se z fotografování noční oblohy stala závislost.

Postupně jsem začal fotit i východy a západy slunce a naprosto jsem tomu propadl. To má sice nesporné výhody, zejména tu že má člověk možnost vidět ten nespočet nádherných východů a západů slunce, ale i nevýhody, a předevšim tu, že zbylých 15 hodin denně naříkáte a čekáte až ten čas zase přijde.

imagedrops
imagedrops
imagedrops

Kvůli tomu jsem začal zkoušet propíchnout svojí introvertní bublinu a po letech focení přírody jsem ve volném čase začal cílit na dostupnější motivy. Začal jsem fotografovat akce a nakonec jsem se dostal na svojí první svatbu. Předešlé zkušenosti jsem ale skvěle dokázal uplatnit. Z focení krajiny jsem se naučil komponovat a díky astrofotografii ovládám fotoaparát téměř naslepo. Nyní už se již druhým rokem plně věnuji fotografování svateb.

Žádný okamžik netrvá večně, pokud ho ovšem nevyfotíte.
(A nezazálohujete na 5x) Fotografie je pro mě způsob jak zachycovat vzpomínky, ať už se jedná o první polibek nebo zatmění měsíce :-)

Jednoduše rečeno

CO?

Fotografuji především krajinu, svatby, společenské akce, interiéry i virtuální prohlídky, ale nebráním se ničemu novému. Zkrátka, cokoliv.

KDE?

Působím v Praze a okolí, ale nemám problém kamkoliv dojet.

JAK?

Jsem perfekcionista. Takže velmi, velmi, velmi, ale velmi precizně.

ČÍM?

Aktuálně fotografuji na Nikon Z6 a hromadu různých objektivů.

Ocenění

 

CZECH PRESS PHOTO 2017 - Nominace na 1. místo v Junior Awards

CZECH PRESS PHOTO 2018 - 1. Místo Junior Awards

CZECH NATURE PHOTO - Nominace v kategorii Český Les

Semifinále NIKON Kalendáře 2019

Najdi Projekt OPD - soutěž EU - 2. místo

13. ročník OLYMPUS fotoakademie 2018 - 1. Místo v kategorii Noční Fotografie

OPTOLONG Starryscape Dream Wide Field Competition - 2. místo

Tolik toho o mě a mé tvorbě. Teď to je o Vás :-)