O MNĚ

Pokud jste se někdy při raním výstupu v horách střetli s mladě vypadajícím, od hlavy až k patě naloženým turistou s kalhotami od bahna, vrabčím hnízdem na hlavě a úsměvem na rtech který míří opačným směrem, pravděpodobně jsme se už viděli.

Vítám Vás na mém skromném webu.
K fotografování jsem se dostal takřka omylem, rodičům jsem kradl rodinný kompakt a cvakal na dovolených. Postupně jsem se prokousával přes různé tlačítka a dostal jsem se z automatu až ke kouzelnému 'M' na které fotím doteď

První zdánlivý pokus o sofistikované focení byl v mých 14 letech. Tehdy jsem prostě v noci postavil fotoaparát na stativ a intuitivně ho namířil na nebe. Svítil měsíc, byl jsem v Praze a výslednáPostupně jsem začal fotit i východy a západy slunce a naprosto jsem tomu propadl. To má sice nesporné výhody, zejména tu že má člověk možnost vidět ten nespočet nádherných východů a západů slunce, ale i nevýhody, a předevšim tu, že zbylých 15 hodin denně naříkáte a čekáte až ten čas zase přijde. fotka vypadala jako jeden velký oranžový flek. Po zazoomování se tam ale objevila jedná bílá tečka a druhý den jsem už běžel fotit znovu. O chvíli později se z fotografování noční oblohy stala závislost.

Postupně jsem začal fotit i východy a západy slunce a naprosto jsem tomu propadl. To má sice nesporné výhody, zejména tu že má člověk možnost vidět ten nespočet nádherných východů a západů slunce, ale i nevýhody, a předevšim tu, že zbylých 15 hodin denně naříkáte a čekáte až ten čas zase přijde.

imagedrops
imagedrops
imagedrops

Kvůli tomu jsem začal zkoušet propíchnout svojí introvertní bublinu a po letech focení přírody jsem ve volném čase začal cílit na dostupnější motivy. Začal jsem fotografovat akce a nakonec jsem se dostal na svojí první svatbu. Předešlé zkušenosti jsem ale skvěle dokázal uplatnit. Z focení krajiny jsem se naučil komponovat a díky astrofotografii ovládám fotoaparát téměř naslepo.

Žádný okamžik netrvá večně, pokud ho ovšem nevyfotíte.
(A nezazálohujete na 5x) Fotografie je pro mě způsob jak zachycovat vzpomínky, ať už se jedná o první polibek nebo zatmění měsíce :-)

Jednoduše rečeno

CO?

Fotografuji především krajinu, svatby, společenské akce, interiéry i virtuální prohlídky, ale nebráním se ničemu novému. Zkrátka, cokoliv.

KDE?

Působím v Praze a okolí, ale nemám problém kamkoliv dojet.

JAK?

Jsem perfekcionista. Takže velmi, velmi, velmi, ale velmi precizně.

ČÍM?

Aktuálně fotografuji na Nikon Z6 a hromadu různých objektivů.

Ocenění

 

CZECH PRESS PHOTO 2017 - Nominace na 1. místo v Junior Awards

CZECH PRESS PHOTO 2018 - 1. Místo Junior Awards

CZECH NATURE PHOTO - Nominace v kategorii Český Les

Semifinále NIKON Kalendáře 2019

Najdi Projekt OPD - soutěž EU - 2. místo

13. ročník OLYMPUS fotoakademie 2018 - 1. Místo v kategorii Noční Fotografie

OPTOLONG Starryscape Dream Wide Field Competition - 2. místo

Tolik toho o mě a mé tvorbě. Teď to je o Vás :-)